Aby obejrzeć stronę, zaktualizuj przeglądarkę.
[email protected], tel: +48 603 335 731, tel: +48 536 556 171

Jak wygląda proces tworzenia aplikacji mobilnej?

06/09/2017
Jak wygląda proces tworzenia aplikacji mobilnej?

Czy zastanawiałeś się, co jest istotne przy koncepcji aplikacji? Często klienci pytają, jak przygotować się do projektu? Co należy dodać do dokumentacji? Odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania, wyjaśnimy przebieg procesu powstawania krok po kroku. Wyjaśnimy proces przebiegu powstawania jednej z technologii reklamowej.

1. Wstępne założenia z klientem to jeden z kluczowych elementów, im więcej informacji uda się ustalić, tym mniej niewiadomych w projekcie. Oczywiście, stały kontakt z klientem jest nieunikniony, nawet w przypadku gdy prosimy o dostępy lub akceptację widoków graficznych. Ważne, aby prowadzić notatkę w trakcie spotkania, zapisać wszystkie pomysły oraz funkcjonalności, jakie zostały poruszone w rozmowie. Kolejny pomocny punkt, to sporządzenie podsumowania, wypunktowanie funkcjonalności i dołączenie ich do oferty.

2. Następny krok to przygotowanie wyceny, która będzie jasna i czytelna dla klienta. Zaproponuj własne rozwiązania, które sprawdzą się w danej realizacji. Dołącz kilka ciekawych pozycji z portfolio, aby klient wiedział, że ma kontakt z profesjonalnym software house’m.

3. Harmonogram prac to ważny punkt w przebiegu realizacji. Odpowiednie zaplanowanie działań, pozwoli zaoszczędzić czas przeznaczony na dopracowanie elementów graficznych. Proces tworzenia architektury systemu składa się z wielu elementów, jakimi są: prototypy, specyfikacja funkcjonalna, specyfikacja techniczna oraz makiety ekranów. Na tym etapie klient przekazuje swoje sugestie i uwagi, które swobodnie można wdrożyć.

4. Produkcja to jeden z najdłuższych procesów w całym przebiegu tworzenia aplikacji. Wymaga dokładności od developerów, aby tworzony kod był czytelny, a przede wszystkim wysokiej jakości. Na tym etapie dajemy możliwość wglądu klientowi do kodu. To pozwala na sprawdzenie przebiegu pracy wiedząc, na jakim etapie jest projekt.

5. Testy i optymalizacja – wymaga wielokrotnego sprawdzenia stworzonej aplikacji. Dlatego przeprowadza się szereg testów z zakresu bezpieczeństwa, manualnych i jednostkowych. To zapobiega wystawaniu błędów tzw. bug’ów, a projekt staje się bezpieczny. Na tym etapie odbywa się również integracja systemów, jeśli wymaga tego projekt.

6. Finalną wersję w systemie Android lub iOS dostaje klient, zgłasza swoje uwagi i ewentualne występujące błędy. Kiedy aplikacja jest już w pełni zaakceptowana, zostaje tylko publikacja w sklepach, gdzie jest już możliwa do pobrania.

Przez cały okres trwania projektu oraz gwarancji bądź dostępny dla klienta, dziel się wiedzą i pomysłami. Oprócz tego nasz zespół służy wiedzą oraz doradztwem w zakresie rozwijania i udoskonalania aplikacji. Pamiętaj, że tworząc projekty o skalowalność i modułowość, można je zawsze rozwijać o kolejne funkcjonalności.

Podobał Ci się ten artykuł? Udostępnij! Dziel się wiedzą :)